Połączenie programów ArCADia i R3D3-Rama 3D
Pierwszym połączeniem programów ArCADia z R3D3-Rama 3D była opcja tworzenia więźby dachowej. Dach stworzony w module ArCADia-ARCHITEKTURA wraz z facjatkami, oknami połaciowymi i wszelkimi otworami przenoszony jest do programu konstrukcyjnego. Tam dach otrzymuje domyślną, automatycznie wygenerowaną więźbę, następnie można ją dowolnie modyfikować. Jeśli prócz licencji na moduł ArCADia-ARCHITEKTURA mamy licencję na program R3D3-Rama 3D to skonstruowaną więźbę możemy dokładnie obliczyć i sprawdzić. Jeśli nie mamy licencji, obliczeń nie zrobimy, ale więźbę stworzyć można. W obu przypadkach skonstruowana więźba wraca do modułu ArCADia-ARCHITEKTURA, gdzie można ją opisać, zwymiarować i wstawić zestawienie.
Kolejną opcją łączącą dwa programy jest Eksport podrysu do R3D3-Rama 3D, która przenosi siatkę osi modularnych i wszystkie dachy stworzone wArCADia-ARCHITEKTURA jako linie konstrukcyjne, na których można osadzać elementy konstrukcyjne.
Ten sposób pozwala na stworzenie konstrukcji nie tylko pojedynczego dachu, jak to było w przypadku poprzednio opisanej opcji, ale całej konstrukcji prętowej dla budynku. W programie R3D3-Rama 3D projekt konstrukcji trzeba będzie zapisać, więc wymaga licencji na ten program. Żeby wrócić z konstrukcją do modułu ArCADia-ARCHITEKTURA trzeba użyć kolejnej opcji tego modułu Import f3d. Wprowadzona konstrukcja jest jednym zgrupowanym elementem, w którym można zobaczyć właściwości każdego z obiektów z jakich się składa.
W ArCADia 11 osadzona została jeszcze jedna opcja łączenia programy. Tym razem nie jest ona przypisana do żadnego płatnego modułu systemu, można z niej korzystać nawet w wersji demo. Oznacza to, że architekt może przekazać plik z programu ArCADia, a konstruktor może posiadając wyłącznie demo przenieść projekt do programu R3D3-Rama 3D. Widok konstrukcyjny wykrywa elementy do stworzenia modelu obliczeniowego iprzenosi je. Tam można stworzyć konstrukcje i ją obliczyć. Obliczony model konstrukcyjny może wrócić do programu poprzez Import f3d.
ArCADia-ARCHITEKTURA posiada także możliwość przeniesienie geometrii płyty żelbetowej do modułu ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA.