Zawartość dodatkowa

Przy pierwszym uruchomieniu ArCADii 14, po wybraniu szablonu menu i zatwierdzeniu lub nie automatycznego sprawdzania aktualizacji wyświetlone zostanie poniższe okno.

Jeśli automatycznie klikniemy Przypomnij później, to okno to pojawi się przy kolejnym uruchomieniu programu, a my przejdziemy do pracy w ArCADii. Może jednak nas zdziwić to, że otworzone projekty nie będą miały tekstur na ścianach i zamiast obiektów 3D będą białe sześciany. Okno Zawartości dodatkowej odpowiada bowiem ze pobranie obiektów i tekstur, które każdy użytkownik ArCADii ma w licencji, ale jeśli nie są mu one potrzebne, to nie musi ich ściągać. Jeśli są potrzebne, to można je pobrać w dogodnym dla nas momencie.

Jeśli kliknęliśmy Przypomnij później a po otworzeniu projektu rozpoczętego na poprzedniej wersji stwierdzimy brak powierzchni i obiektów 3D, to możemy zamknąć program. Wówczas znów pojawi się okno i wystarczy wybrać jakie biblioteki chcemy pobrać i zatwierdzić przyciskiem Zastosuj.

Jeśli w oknie Zawartości dodatkowej odznaczyliśmy pobieranie bibliotek i tak zamknęliśmy okno, wówczas nie pojawi się ono automatycznie. Będziemy musieli skorzystać z Menadżera zawartości dodatkowej, który znajduje się na wstążce Zarządzaj lub System (w zależności od wybranego szablonu menu), w oknie Biblioteki powierzchni i Eksploratorze obiektów. Po wywołaniu okna menadżera można zaznaczyć potrzebne biblioteki i zamknąć okno.

Tu należy pamiętać, że pobieranie rozpocznie się zaraz po zamknięciu programu. Jeśli korzystamy z okna automatycznie wywołującego się przy uruchamianiu programu, to okna samodzielnie zamknie program, zainstaluje biblioteki i otworzy ArCADię ponownie. My tylko będziemy musieli zatwierdzać kolejne komunikaty. Jeśli jednak samodzielnie wybieramy elementy z okna Menadżera zawartości dodatkowej, to samodzielnie musimy zamknąć program, chwilę poczekać na pytanie o pobranie i zainstalowanie biblioteki i po tym ponownie samodzielnie uruchomić ArCADię.