ArCADia dla początkujących

Okno programu

Jeśli nie pracowałeś do tej pory na programie ArCADia to ten post jest specjalnie dla Ciebie.

Zacznijmy, tu gdzie zaczyna się praca z programem, więc od kliknięcia na skrócie. Uruchamia się program i wyświetla okno z szablonami menu.

Tu możesz wybrać układ poleceń dobrany specjalnie dla Ciebie. Jeśli jesteś instalatorem i nie interesują Cię inne moduły, których nie wykorzystasz, wybierz ten szablon, który ma opcje wybrane dla Twojej branży. Jeśli będziesz potrzebować innych narzędzi, zawsze możesz je włączyć, ale na początku nie będziesz szukać polecań, których potrzebujesz.

Program uruchomi się z trzema dodatkowymi oknami po prawej stronie. Możesz je wyłączyć, ale pamiętaj, że jedno z nich będzie potrzebne do pracy, do zarządzania projektem, tworzenia i przełączania się miedzy kondygnacjami. Definiowania co jest widoczne na rysunku lub wyłączone do druku. Ale jeśli okno zostało zamknięte, to po lewej stronie został pasek narzędzi, który na pierwszym miejscu ma właśnie możliwość włączania i wyłączania tego okna, czyli Menadżera projektu. Masz ikonę pod ręką, a okno nie musi przez cały czas zajmować obszaru rysunku. Druga ikona na tym pasku to Widok 3D, na nim można sprawdzić jak wygląda nasz projekt.

Powyżej znajdują się opcje pionowego paska narzędzi, tu przedstawiona w poziomie. Przemieszczając się kursorem po wstążkach (opcjach umieszczonych na górze ekranu) widać opisy ułożonych tam ikon. Pod opisami w części opcji znajduje się ikona, która pozwoli na przejście do filmiku instruktarzowego umieszczonego na kanale YouTube.

Proponuje zacząć od filmików dla okna Menadżera projektu, Widok 3D i Wstaw rzut. Na kanale ArCADiasoft znajdują się też webinaria, w których opisane są zarówno podstawy pracy w programie, jak i bardziej zaawansowane opcje.