Tworzenie prostej linii w ArCADia-INTELLICAD

Linie wykorzystywane w programie ArCADia-INTELLICAD są tworzone w plikach tekstowych z rozszerzeniem .lin. Takie pliki możemy wymieniać pomiędzy programami CAD i wczytywać w oknie Dodaj typ linii z przycisku Przeglądaj.

1

Jeśli chcemy stworzyć własną linię, to najlepiej wprowadzić jej definicję do pliku .lin istniejącego w projekcie. Domyślnie jest to icad.lin i znajduje się on w katalogu zainstalowanego programu ArCADia-INTELLICAD. Najlepiej edycję przeprowadzić na kopii znajdującej się w innym miejscu niż katalog programu, gdyż w nowszych systemach możemy nie mieć możliwości nadpisania pliku instalacyjnego programu.

Otwieramy plik edytorem tekstu, np. w notatniku systemu Windows i dopisujemy naszą linię.

2

Zasady tworzenia prostych linii są następujące:

Linia zajmuje 2 wiersze; pierwszy to nazwa (nazwa nie może zawierać spacji) i uproszczony widok linii, drugi to definicja linii podana w sposób liczbowy.

Pierwszy wiersz zawsze należy rozpocząć od „*” a następnie wprowadzić znaki tworzące linie.

Drugi wiersz należy rozpocząć od „A” i dalej wprowadzać wartość (długości) znaków tworzących linie. Wprowadzając długość linii, podajemy wartości dodatnie, oczywiście pamiętając, że przecinek jest separatorem między znakami, a kropka jest „ułamkiem” wartości. Długość przerwy oznaczamy poprzez minus.

Jeśli chcemy wprowadzić kropkę, to jej wartość jest „0”.

Wartości elementów i przerw dzielone są wyłącznie przecinkami, nie ma potrzeby wprowadzania spacji.

 

 

 

Views All Time
Views All Time
762
Views Today
Views Today
3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *