ArCADia LT drukowanie na niestandardowych arkuszach

W oknie Ustawienia wydruku w programie ArCADia LT wyświetlana jest lista formatów arkuszy dostępnych w danej drukarce.

Po wybraniu konkretnego arkusza w oknie pojawi się wielkość kartki w milimetrach. Wielkość ta jest nieedytowalna. Nie można jej zmienić na inną. Wybór niestandardowego formatu nic nie zmieni, ponieważ do niego także jest przypisany jakiś domyślny format. Żeby zadać format arkusza trzeba go dodać do standardowych formatów drukarki. Dlatego istotne jest, żeby sterownik drukarki miał taką możliwość.

Dla przykładu ściągnięta z Internetu drukarka pdf z powyższego zrzutu ma taką możliwość. Wystarczy wcisnąć przycisk Ustawienia drukarki w oknie Ustawienia wydruku, a następnie dostępne formaty. Zostanie wyświetlone okno, w którym znajdują się wszystkie arkusze dostępne w drukarce.

Po prawej stronie okna znajduje się możliwość dodania formatu. W każdej drukarce wygląda to inaczej, trzeba poszukać niestandardowego formatu, ale prócz zadania wielkości musi być opcja zapisania podanego arkusza. W tym przypadku po wciśnięciu Nowy na dole okna będzie można zadać nazwę, wielkość i margines.

Po kliknięciu na Ok zostanie dodany arkusz. Ale, w oknie Ustawienia wydruku będzie on dostępny dopiero po ponownym otworzeniu programu. Pamiętajmy o tym, że musimy program zrestartować.

Views All Time
Views All Time
956
Views Today
Views Today
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *